Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2017-10-20, 6:49 PM

"Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa" - rozstrzygnięto konkurs

Celem konkursu organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia, wskazując także na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Rozstrzygnięto VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". Uczeń klasy II Kacper Lizak zajął I miejsce na etapie powiatowym i został wyróżnienie na etapie wojewódzkim.

Gratulujemy!

«  Październik 2017  »