Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSPiątek, 2017-10-20, 6:45 PM

Sukcesy uczniów w ogólnopolskim konkursie ekologicznym EKO-PLANETA

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej
w Sahryniu wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”
w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W konkursie brało udział dwóch uczniów z kl. VI, trzech z kl. V, dwóch z kl. IV, oraz czterech z kl. III. Musieli oni wykazać się rozległą wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania, na temat ekologii i ochrony środowiska.

Miło nam poinformować, iż, w tegorocznej edycji, na szczeblu krajowym w kategorii „Maluch” (kl. III – IV) bardzo dobry wynik uzyskał Jakub Ptak z kl. III i Łukasz Prus z kl. IV, natomiast wyróżnienie otrzymały Prus Karolina z kl. III i Wójcik Oliwia z kl. IV. W kategorii „Adept” (kl. V- VI) bardzo dobry wynik uzyskał Łukasz Maciąg z kl. VI , a Kuba Krajewski z kl. VI został wyróżniony.

Świetne wyniki naszych uczniów świadczą o wysokim poziomie ich wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych spośród uczniów szkół uczestniczących w konkursie z całej Polski.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Danuta Butryn.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych znaczących osiągnięć.

«  Październik 2017  »