Główna | Rejestracja | Wejdź | RSSSobota, 2017-11-18, 4:40 PM

Główna » 2017 » Październik » 25 » Wycieczka do Lublina
Wycieczka do Lublina

19 października 2017 r. uczniowie klas 0 - VI naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lublina. Wszyscy wyruszyliśmy autokarem spod budynku szkoły o godz. 7:00. Do Lublina dotarliśmy o godz. 9:15. Z Placu Zamkowego z panią przewodnik poszliśmy spacerkiem do teatru zwiedzając Stare Miasto i Plac Litewski z nowymi podświetlanymi fontannami. W programie wycieczki było oglądanie spektaklu pt. "Anioł za lodówką'' w Teatrze Muzycznym im. H. Ch. Andersena. Uczestnicy wycieczki zwiedzili olbrzymi budynek Centrum Spotkania Kultur w którym obecnie mieści się teatr muzyczny dla dzieci. Na początku pobytu w teatrze dzieci spotkały się z lalkarzem teatralnym. Następnie usiedli wygodnie w fotelach i z uwagą obejrzeli spektakl. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Gra aktorów była pełna swobody i naturalności. Poza aktorami występowały kukiełki i pacynki. Niezwykła była też scenografia, efekty dźwiękowe i świetlne. Przedstawiona historia wielokrotnie nas rozbawiła, wzruszyła i skłoniła do refleksji.
Po przedstawieniu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Spektakl dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Po obejrzeniu spektaklu pieszo udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji Pyzata Chata. Obiad wszystkim bardzo smakował i dzieci nabrały siły do dalszego pobytu na wycieczce. Następnie zwiedzaliśmy największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Obejrzeliśmy tam gwiazdy polskiego sportu Roberta Lewandowskiego, Agnieszkę Radwańską, Marcina Gortata - sylwetki w skali 1:1. Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście Robert Lewandowski. Największy na świecie samolot amerykański Boeing 747, Dworek w Soplicowie, Św. Mikołaj z reniferami, Stadion Legii Warszawa oraz wiele innych klockowych budowli, które nas bardzo zachwyciły. Kolejnym pobytem w świecie klocków LEGO była zabawa dzieci w budowanie. Każdy tworzył według własnej fantazji. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 500 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego oraz przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Na zakończenie pobytu zrobiliśmy zakupy w sklepie z klockami LEGO. Rozemocjonowani, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy pod budynek szkoły około godz. 20.00 gdzie już czekali na nas rodzice. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ był naprawdę wyjątkowo udany. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą częściej organizowane.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dziale Albumu zdjęć.

Wyświetleń: 20 | Dodał: Smalczyk | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0